دیسک تراش

دیسک تراش


رئیس انجمن تولیدکنندگان لنت ترمز و کلاچ معضل تشخیص لنت ترمز تقلبی برای مصرف کنندگان ضمن تاکید بر مطابقت تولیدات داخلی با تکنولوژی روز دنیا بر وضعیت مناسب صنعت لنت ترمز کشور در بخش تحقیق و توسعه خبر داد.

آنچه در این مطلب خواهید آموخت

به گزارش خبرخودرو، رئیس انجمن تولیدکنندگان لنت ترمز و کلاچ ضمن تاکید بر مطابقت تولیدات داخلی با تکنولوژی روز دنیا بر وضعیت مناسب صنعت لنت ترمز کشور در بخش تحقیق و توسعه خبر داد.

حسین لاجوردی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص وضعیت بازار لنت ترمز و کلاچ در سال جاری اظهار داشت: مشکلی در خصوص تامین لنت ترمز و کلاچ در بازار وجود ندارد و تولیدکنندگان داخلی حتی بیش از مصرف داخلی و نیاز بازار تولید نموده‌‌اند.

وی در خصوص کیفیت لنت ترمزهای موجود در بازار گفت: لنت ترمز یک قطعه فوق ایمنی است و جزو کالاهایی است که در داخل کشور از استاندارد اجباری برخوردار است به همین دلیل تمامی تولیدکنندگان موظف به کسب مجوز استاندارد از موسسه استاندارد هستند و حق ندارند لنت ترمز بی‌کیفیت تولید نمایند و در غیر این صورت تولید آنها می‌بایست متوقف شود.

رئیس انجمن تولیدکنندگان لنت ترمز و کلاچ در خصوص چگونگی اطلاع خریداران از اصالت لنت ترمزهای عرضه شده بیان کرد: تقلبی یا غیرتقلبی بودن این کالا برای مصرف ‌کننده به راحتی قابل تشخیص نیست اما لنتی که علامت استاندارد داشته باشد به این معنی است که نهایتا در کارخانه‌ای تولیدی شده که تمام ضوابط استاندارد را رعایت نموده است.

لاجوردی با اشاره به لزوم بازرسی‌های متناوب در میان توزیع‌کنندگان بازار از سوی موسسه استاندارد افزود:

انجمن تولیدکنندگان معضل وجود لنت‌های تقلبی در بازار را به موسسه استاندارد و سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده اطلاع داده‌ است و به منظور رسیدگی به این موضوع، انعقاد یک تفاهم‌نامه میان انجمن لنت ترمز ایران و موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی مطرح بوده که تاکنون عملیاتی نشده اما این موسسه خود را متعهد به انجام آن تا پایان سال دانسته که در صورت انعقاد این تفاهم‌نامه انجمن لنت ترمز که صاحبان اصلی و دلسوز این صنعت هستند در اولین فرصت متقلبین را شناسایی و به مراجع قانونی اعم از دادگاه و موسسه استاندارد معرفی می‌نمایند.

وی در خصوص میزان استفاده از تکنولوژی روز دنیا در صنعت لنت ترمز و کلاچ تاکید کرد: در حال حاضر تولیدکنندگان بسیار قوی در کشور وجود دارد که محصولات خود را مطابق با تکنولوژی روز دنیا تولید می‌نمایند و حتی در حوزه صادرات نیز فعال هستند البته هر شرکتی بر اساس دانش فنی خود تکنولوژی‌های متفاوتی را به کار می‌گیرد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان لنت ترمز و کلاچ در خصوص وضعیت تحقیق و توسعه در این صنعت گفت: تمام تولیدکنندگان با تاکید وزارت صمت طی دو سال گذشته اقدامات موثری را در جهت تحقیق و توسعه انجام داده‌اند و وضعیت شرکت‌های تولیدکننده داخلی در این خصوص و در شرایط کنونی مناسب بوده است به طوری که بخشی از این تولیدکنندگان مواد ایرانی را جایگزین خارجی نموده‌اند.

لاجوردی در خصوص وضعیت تامین مواد اولیه لنت ترمز در داخل کشور خاطرنشان کرد:

این موضوع بستگی به کارخانه مربوطه دارد به این صورت که برخی از کارخانجات ممکن است ۳۰ درصد از مواد خارجی و ۷۰ درصد داخلی استفاده کنند و یا بالعکس که بستگی به فرمولاسیون‌های شرکت‌های تولیدکننده دارد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان لنت ترمز و کلاچ در پایان در خصوص جایگاه ایران در تولید لنت ترمز در میان تولیدکنندگان جهانی گفت: کیفیت مناسب کالاهای تولید داخل نشان از جایگاه خوب کشور در میان تولیدکنندگان جهانی دارد به طوری که ۱۰۰ درصد مصرف داخلی و تامین کالاهای مرغوب توسط تولیدکنندگان داخلی قابل انجام است و نیازی به واردات این کالا احساس نمی‌شود اما اگر در خصوص واردات کنترلی نباشد موجب ورود آسیب به تولید داخل گردیده و تولیدکنندگان داخلی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *