کله گی دیسک تراش درجا
قبل و بعد از تراش دیسک به وسیله دیسک تراش یوناراک

تراش دیسک با دیسک تراش درجا چه کمکی به من می کند؟!

تراش دیسک ترمز در زمانی که به دلیل عملکرد طبیعی سیستم ترمز و یا خرابی بعضی از بخش ها، دیسک ترمز خودرو دچار انحنا یا لبه می شود، به شما کمک میکند که با استفاده از یک دیسک تراش، دیسک ترمز خود را تراش دهید و دوباره مثل روز اول سطح ان را صاف و یک دست کنید، دیسک تراش درجا یوناراک برای کاهش زمان و هزینه مورد نیاز جهت تعویض و یا تراش به روش سنتی دیسک ترمز به کار می رود.

دیسک تراش چیست؟

دستگاه دیسک تراش درجا یا دستگاه دیسک تراش روکار دستگاه تراش خاصی است که اندازه بسیار کوچک و هزینه تهیه و نگهداری بسیار پایین دارد، این دستگاه طراحی شده است برای تراش دادن و رفع تاب و لنگی دیسک ترمز خودروهای سواری و باری های نیمه سنگین.
ضمن استفاده از این دستگاه شما نیازی به باز کردن دیسک ترمز ندارید و دیسک تراش، دیسک ترمز شما را روکار و درجا تراش می دهد، این کار باعث صرفه جویی بسیار زیاد در هزینه ها و زمان شما می شود.

مزیت استفاده از دیسک تراش درجا!

تراشیدن دیسک به روش روکار یا درجا توانسته است راهکار قدیمی تعمیر که شامل تعویض و یا باز کردن و ارسال دیسک ترمز تاب دار به تراشکاری است را ارتقاء داده و رفع ایراد حتی بدون باز شدن دیسک ترمز نیز ممکن شود، دستگاه دیسک تراش درجا هم اکنون در اکثر تعمیرگاه های مجاز که سیستم ترمز خودرو را نیز به صورت تخصصی تعمیر می کنند به شکل یک ضرورت و ابزار کار اصلی مورد استفاده است. دستگاه دیسک تراش درجا، با بالاترین دقت دیسک ترمز را تراش داده و سطح یک دست و کاملا صاف به شما تحویل می دهد، این کار با دقت بسیار بالا و با ظرافت کامل انجام می شود.(سرعت تراش دیسک ترمز نیز به صورت خودکار و یا دستی از طریق پنل دستگاه قابل تنظیم است.)

چه زمانی نیاز به تراش دیسک ترمز داریم؟

با استفاده از دیسک تراش می توانید ناهمواری و تاب دیسک ترمز را برطرف کنید، گفتنی است دیسک ترمز به صورت طبیعی و در حالت معمول کار نیز دچار ناهمواری می شود، اما استفاده از لنت ترمز نامرغوب و یا استفاده از دیسک ترمز های تقلبی، به نوعی دیسک را تراش داده و خرابی را تشدید می کنند.

خرابی دیسک ترمز نشانه های زیادی دارد که از مشخص ترین آنها می توان به:

  • لرزش فرمان
  • کاهش قدرت ترمزگیری
  • مصرف نامتقارن لنت ها
  • مصرف زیاد لنت ترمز
  • صدای جیغ حین ترمزگیری
  • لرزش چرخ و خودرو حین ترمزگیری

اشاره کرد. گفتنی است لرزش زیاد حین ترمزگیری می تواند آسیب جدی به سیستم تعلیق و جلوبندی خودرو وارد کند که بسیار مضر و حتی خطرناک است. تراش دیسک به وسیله دستگاه دیسک تراش روکار به جز رفع موارد اشاره شده، باعت صرفه جویی اساسی در هزینه های تعمیر سیستم ترمز وزمان مورد نیاز برای تعمیر دیسک و سیستم ترمز خودرو، باعث کاهش استهلاک سیستم تعلیق و البته افزایش دوام و عمر دیسک ترمز و لنت ها می شود.

گروه ماشین سازی امین صنعت اورین با تکیه بر سابقه طولانی چندین ساله و همچنین دانش متخصصان ایرانی اقدام به طراحی و ساخت دستگاه دیسک تراش نموده است، هم اکنون شما میتوانید با قیمتی بسیار پایین تر از رقبا و نمونه های خارجی و همراه با شرایط ویژه گارانتی یک ساله در کنار خدمات پس از فروش ده ساله دریافت کنید.
برای اطلاع از شرایط ویژه و هزینه ساخت دستگاه با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دریافت مشاوره از کارشناسان یونارآک

حدود قیمت دستگاه دیسک تراش درجا

دستگاه دیسک تراش روکار بسته به سفارش شما(فقط کله گی و یا دستگاه کامل) و نوع سواری و باری می تواند قیمت متفاوتی داشته باشد.

اما بازدهی و سود دستگاه کاملا تضمین شده است، با سرمایه گذاری کمتر از بیست میلیون تومان(قیمت دستگاه کامل در زمان نگارش این صفحه در حدود 15 میلیون تومان می باشد، جهت دریافت قیمت بروز با ما تماس بگیرید) می توانید در هر روز بیش از سه میلیون تومان درآمد خالص داشته باشید، دستگاه دیسک تراش خصوصا کله گی دستگاه، بسیار با دوام بوده و از مواد اولیه درجه یک ساخته شده است، تضمین میدهیم در صورت رعایت دستور العمل ها نه تنها به گارانتی یک ساله تعویض واقعی نیز نیاز پیدا نخواهید کرد، بلکه حتی تیغچه های دستگاه دیسک تراش نیز، در طول یکسال فعالیت نیاز به تعویض پیدا نخواهند کرد.

تصویر دیسک تراش روکار پس از تراش دیسک ترمز

ویدیو های دستگاه دیسک تراش درجا

نحوه کار دیسک تراش درجا و نتیجه کار دستگاه

مزایایی که دستگاه دیسک تراش درجا برای تعمیرگاه و تعمیرکاران سیستم ترمز ایجاد می کند

✅ سود چشم گیر برای مکانیک و مشتریان.

✅ کاهش قابل ملاحضه هزینه های تعمیر سنتی و یا تعویض دیسک ترمز خودرو برای مشتریان.

✅ رفع همزمان ایراد توپی چرخ خودرو و بالانس آن با دیسک ترمز به لحاض نصب و تراش دادن دیسک ترمز به موازات توپی چرخ.

✅ صرفه جویی عالی در زمان تعمیر.

✅ افزایش قابل ملاحضه در عمر لنت ترمز.

✅ تراش دو طرف دیسک ترمز به شکل همزمان باعث می شود کیفیت تراش در مقایسه با دستگاه تراش و تراش بهروش سنتی، بسیار بالاتر باشد.

✅ استفاده از دستگاه نیازمند دانش و یا مهارت زیادی نیست و افراد مبتدی نیز می توانند در مدت کوتاهی، در کار با دستگاه استاد شوند.

توضیحات

✅ امکان تراش همزمان و همسان دو طرف دیسک ترمز با دقت ۱۶ میکرون

✅ امکان تراش دادن دیسک به شکل های دستی، اتومات، نیمه اتومات

✅ امکان تراس دیسک در ۸ سرعت مختلف

✅ قابلیت تراش کلیه خودروهای سواری

✅ قابلیت تنظیم ارتفاع برای جک های مختلف

✅ استفاده از یک رابط پاور و توپی چرخ برای کلیه خودروها ( ۴ پیچ – ۵ پیچ و … )

✅ دارای سنسور اتمام تراش در پسروی

✅ بالانس توپی چرخ خودرو با دیسک ترمز ( رفع ایراد توپی چرخ )

توضیحات تکمیلی دستگاه دیسک تراش درجا

۱- ابعاد بسته بندی کله گی :
طول : 30cm | عرض : 30cm | ارتفاع : 30cm | وزن : 23Kg

۲- ابعاد بسته بندی پاور :
طول : 60cm | عرض : 60cm | ارتفاع : 85cm
وزن : 33KG

۳- متعلقات دستگاه :
مفتول S : یک عدد | دستکش : یک جفت | واسطه آزرا : 2 عدد | پیچ و مهره : 6 عدد | آداپتور کله گی : ۱ عدد | لغلغه واسطه: هر کدام یک عدد | آداپتور توپی چرخ : ۱ عدد

اطلاع از قیمت و نحوه فروش دستگاه تراش دیسک

مشتریان محترم به دو شکل میتوانند دستگاه دیسک تراش را خریداری نمایند:

۱- به شکل حضوری به دفتر کارخانه تولید واقع در تبریز مراجعه نموده و عقد قرارداد نمایید.

۲ – به یکی از نمایندگی های شرکت در تهران یا سایر شهرها مراجعه نموده و عقد قرارداد نمایید

۳ – به شکل تلفنی اطلاعات (نام و نام خانوادگی – کد ملی – آدرس کامل – کد پستی – شماره تلفن ثابت )را ارسال کرده و قرارداد تنظیم و ارسال میشود و بعد از تایید قرارداد و پرداخت پیش پرداخت دستگاه آماده شده و تحویل میشود.)

نام دستگاه: دیسک تراش روکار (درجا)
تولید کننده : شرکت ماشین سازی امین صنعت اورین
برند: یونارآک
کشور تولید کننده: ایران – تبریز
گارانتی و خدمات پس از فروش: یک سال گارانتی واقعی تعویض و ۱۰ سال خدمات پس از فروش

شرایط فروش

شرایط فروش دستگاه دیسک تراش درجا:

در صورتی که مشتری چک برگشتی نداشته باشد و حساب مشتری بیش از یک سال گردش داشته باشد، ۵۰% مبلغ دستگاه به شکل نقد و ۵۰% به شکل چک های یک ماه یک ماه تسویه میشود.

آخرین مقالات ما

image

مزایای تراش دیسک ترمز و کاهش هزینه‌ها

بهمن ۲۲, ۱۳۹۹
دیسک و چرخ‌ها از جدیدترین نوع سیستم‌های ترمز موجود در کلیه وسائل نقلیه موتوری و از جمله انواع خودروها هستند که از نظر ترمز، نوع برتر در نظر گرفته شده‌اند. اما در هر صورت، در مقطعی از زمان، این ابزار دچار خرابی، تاب برداشتن و یالنگی می‌شوند و نیاز داریم تا این ابزار را تراش دهیم و یا تعمیر و تعویض نماییم. اینکه چه زمانی نیاز به تراش دیسک ترمز داریم، خود مساله‌ای است که نیاز به بررسی دارد. در ادامه به بیان این مطلب خواهیم پرداخت. چه زمانی نیاز به تراش دیسک ترمز داریم؟ در این زمینه لازم بیشتر بخوانید

دیسک تراش چیست و چه کاربردی دارد؟

بهمن ۶, ۱۳۹۹
دیسک تراش روکار که آن را با نام دیسک تراش درجا نیز می شناسند، ابزاری جدید و کاربردی است و ساخته شده تا نیاز شما به تعویض دیسک ترمز و حتی نیاز شما به باز کردن دیسک جهت تعمیر را از بین ببرد این دستگاه به همت متخصصین ایرانی تولید و به بازار ارائه شده است هم اکنون می توانید دستگاه را با کیفیت قابل رقابت با نمونه های خارجی و با گارانتی واقعی یک ساله تحویل بگیرید، ما با همراه شوید برای بررسی دستگاه دیسک تراش روکار/درجا بیشتر بخوانید

معایب تراش دادن دیسک ترمز و مزایای آن

دی ۸, ۱۳۹۹
دیسک ترمز چیست؟! امروزه در سیستم ترمز هیدرولیکی خودرو ها از دیسک ترمز و لنت ترمز استفاده می شود، با فشار دادن پدال ترمز، فشار روغن هیدرولیک که به وسیله بوستر ترمز تقویت می شود باعث فشار پیستون های ترمز به پشت لنت ترمز می شود و لنت را به دیسک ترمز فشار می دهد، اصطکاک ایجاد شده باعث ایجاد حرارت بالا و البته کم شدن سرعت حرکت چرخ می شود، خودروسازان بیش از هر زمانی در تاریخ تمایل پیدا کرده اند که از سیستم ترمز دیسکی استفاده کنند اما چرا؟! در اینجا عواملی را که باعث شده است بیشتر بخوانید

۲ عنوان دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *